logo لطفا منتظر بمانید...
وارد شوید ثبت نام کنید
يكشنبه 14 آذر 1400 03:05:14
تجهیزات پزشکی خانگی: ضرورتی برای زندگی امروز

تجهیزات پزشکی خانگی چه هستند؟

تجهیزات پزشکی خانگی گروهی از کالاهای پزشکی هستند که غالباً جهت استفاده در خانه، یا محل کار به‌صورت عمومی، ویژه و با تخصصی مورداستفاده قرار می‌گیرند. در گذشته تجهیزات پزشکی خانگی منحصر به جعبه کمک‌های اولیه می‌شد اما امروزه طیف بیشتری از کالاها و ابزارها را شامل می‌شود. شرکت طاها طب پاسارگاد، برخی از تجهیزات پزشکی خانگی موردنیاز افراد را که کاربردهایی در زمینه‌ی توان‌بخشی، پیشگیری، درمان، تناسب‌اندام و ... و شامل اقلامی همچون ارتوپدی، تب‌سنج، دستگاه تست قند خون، فشارسنج‌ خون، ماساژور،  و اقلام دیگر می‌شود را عرضه کرده است. برخی از تجهیزات به شکل خودمراقبتی و برخی دیگر برای نگهداری و مراقبت از بیمار در منزل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

انواع تجهیزات پزشکی خانگی
همانطور که اشاره شد برخی از تجهیزات پزشکی خانگی برای هر محیطی به‌ویژه محیط‌های اداری، خانگی، و به طور کلی هر فضایی که انسان‌ها به‌صورت طولانی‌مدت در آن ساکن هستند واجب است. برخی از این تجهیزات پزشکی خانگی نسبت به سایر آن‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار هستند و وجود آن‌ها بسیار ضروری است. در واقع چه برای نگه‌داری بیماران و چه برای استفاده‌های معمولی موردنیاز هستند. برخی از این تجهیزات به شرح ذیل هستند.

تب‌سنج
دستگاه اکسیژن ساز
کفش‌های دیابتی
تصفیه‌کننده‌های هوا
پالس اکسیمتر
واکر
ویلچر
کانولا
صندلی پله رو
فشارسنج خون
بالابر بیمار
کپسول اکسیژن
کیسه کلستومی
تخت بیمارستانی
پگ معده (لوله تغذیه)
پمپ سرم
پد گرمایی
تشک طبی
بالش طبی
لوازم ارتوپدی
ماساژور
سی پپ
بای پپ
ماسک اکسیژن
مانیتورینگ
امبوبک
توالت فرنگی متحرک
دستگاه تست قند خون

و ...

با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم مراقبت بیش از پیش از سالمندان و افراد داری بیماری زمینه‌ای در منزل، تجهیزاتی همچون دستگاه اکسیژن ساز، فشار سنج، تب سنج، بسیار ضروری است.

برای تهیه هر کدام از تجهیزات پزشکی خانگی می‌توانید با کارشناسان شرکت طاها طب پاسارگاد مشورت کنید.

برچسب ها : فشارسنج اکسیژن ساز دستگاه تست قند درمان خانگی خودمراقبتی تجهیزات پزشکی خانگی
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تصویر امنیتی